przedszkole ursynów

Jakie wybrać przedszkole na Ursynowie?

Przedszkole to jedno z ważniejszych miejsc, w jakich przebywa dziecko. Tutaj zdobywa swoje pierwsze umiejętności społeczne, uczy się współdziałać w grupie, otrzymuje informacje zwrotne i próbuje sobie z nimi lepiej lub gorzej radzić. To prawdziwe wyzwanie dla kilkulatka, w którym ogromną rolę odgrywają przedszkolanka oraz rodzice, tłumaczący mu jak wygląda ten świat, na czym polega i przeprowadzając go przez ten intensywny, niepozbawiony wzlotów i upadków czas. Przedszkole Ursynów, Mokotów, Praga czy zlokalizowane w dowolnej dzielnicy dowolnego miasta pełni wszędzie tę samą, ważną funkcję. Przygotowuje przedszkolaka do gotowości szkolnej, pomaga mu współistnieć w grupie i włączyć się w relacje interpersonalne, bawiąc się przy tym wszystkim i poznając początki swojej ścieżki edukacyjnej.

Mądre wychowanie przedszkolne

Kilkulatek znajduje się w swoim najbardziej sensytywnym okresie, a jego struktury nerwowe przygotowane są do zdobywania i przyjmowania szerokiego zakresu wiedzy. Nie oznacza to oczywiście, że należy dziecko przebodźcować i dostarczyć mu nadmiaru wrażeń czy informacji. Warto jednak zapewnić mu szeroki i różnorodny dostęp bodźców, które pobudzą jego struktury poznawcze do rozwoju oraz poszerzania liczby połączeń neuronowych. W tym celu lepsza będzie bogata oferta edukacyjna, która zapewni dziecku poznawanie różnych dziedzin nauki, sztuki czy kultury. Zatem każde przedszkole, dla dobra jego członków, powinno przedstawiać bogatą ofertę edukacyjną. Nastawioną na naukę poprzez zabawę. W wielu z nich można spotkać lekcje języka angielskiego wpisane w zakres standardowych zajęć. Najważniejszy jest jednak tutaj sposób przekazywanej wiedzy, który powinien polega na zanurzeniu dziecka w języku. Jego aktywnym uczestniczeniu w procesie. Najlepiej, kiedy nauka odbywa się w ruchu, zabawie. Nauczyciel wraz z przedszkolakami może bawić się w kucharza lub przedstawiać teatr kukiełkowy w obcym języku, by zachęcić ich do używania słówek w bieżącej sytuacji. Takie poznawanie języka stanowi dobrą bazę na przyszłość, która zaowocuje w dorosłym życiu i przyspieszy proces komunikacji w obcym języku.

Oprócz takich lekcji, które są dość powszechne w przedszkolach, warto rozszerzyć program o zajęcia artystyczne. Mogą to być lekcje śpiewu lub gry na instrumencie, które wpływają na szeroki rozwój dziecka nie tylko w obrębie muzycznym. Ważne są też zajęcia plastyczne, które pobudzają kreatywność malucha i pozwalają uwolnić jego twórczość. Im szerszy dostęp do różnego typu zajęć, tym lepiej dla dziecka, które może zdecydować, co najbardziej mu się podoba i w tym kierunku dalej się rozwijać.